Časté otázky

Čo budeme od Vás potrebovať na začiatok?

Na začiatok od Vás potrebujeme informácie o pozemku, o prípojkách inžinierskych sieti (IS) a Vašu predstavu o dome. Ale nemajte obavy, my Vám zavoláme a budeme sa pýtať.

Či Vám vieme urobiť aj projekt na mieru?

Samozrejme. Nakreslíme Vám dom taký ako ste si ho vysnívali. Možno Vám v niečom zo skúsenosti poradíme a možno Vám aj v niečom na stavbe ušetríme 🙂

Murovaný či drevodom?

Nám je to jedno pre aký konštrukčný systém ste sa rozhodli. Vytvoríme Vám projekt z Ytongu, z tehly, z betónových tvárnic, z dreva, z oceľovej konštrukcie alebo ak chcete tak aj z hliny.

Inžiniering, čo to preboha je?

V skratke sú to všetky papierovačky potrebné na získanie stavebného povolenia tzn. stavebné povolenie na dom, vybavenie prípojok a ich napojenia na hlavné vetvy. A vieme to všetko za Vás aj vybaviť. Ale nie zadarmo, veď čo už je dnes zadarmo 😛

Stavebný a technický dozor?

Aj s tým Vam vieme pomôcť. Stavebníci si v snahe ušetriť nenajmú technický dozor, ale opak je pravdou. Peniaze, ktoré do neho investujete sa Vám na stavbe vrátia aj s úrokmi a verte, že aj kvalita stavby bude vyššia ako keď ju necháte len na „pospas osudu“.

Kto sú to správcovia sietí?

V skratke sú to naše obľúbené vodárne, elektrárne a plynárne. Vo väčších mestách často aj telekomunikácie (Telekom, Orange, O2), káblovka (UPC) a rôzny lokálni poskytovatelia internetu.

Aká je min. odstupová vzdialenosť od susedov?

Min. odstupová vzdialenosť od susedov je 2m od hraníc pozemku. Túto problematiku komplexne rieši vyhláška 532/2002.

Ako sa platí projekt?

Projekt sa platí v dvoch splátkach. Prvá vo výške 50% pri podpise jednoduchej zmluvy o dielo a druhá po odovzdaní projektu.

Čo zahŕňa cena výstavby pri projekte?

Výstavba každého domu je nakalkulovaná ako dom na kľúč (A1) bez interiérového vybavenia a bez základov. Kompletný zoznam položiek si môžete stiahnuť kliknutím na tento link: zoznam_poloziek_katalog_projektov_2023_ytong.

Koľko trvá vytvorenie projektu?

Projekt Vám vieme dodať aj za týždeň, ale doba projektovania závisí aj od Vás t.j. množstva zmien, kooperácie a v neposlednom rade aj od zložitosti stavby.

Opýtajte sa na váš projekt

Compare

Enter your keyword